КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Первинна профспілкова організація комунального закладу
"Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж" 
Меню сайту

Корисні посилання

Профспілка працівників освіти і науки України

Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України

КВНЗ КОР "Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж"


Форма входу


Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 19.10.2017, 17:21

Головна » 2017 » Жовтень » 5 » Про особливості нарахування заробітної плати за жовтень
10:06
Про особливості нарахування заробітної плати за жовтень

Про особливості нарахування заробітної плати за жовтень14 жовтня – День захисника України – є святковим та неробочим днем.

Як правильно оплачувати працівникам при змінному графіку роботи святкові та неробочі дні, якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу з обліковим періодом один місяць?

При підсумованому обліку робочого часу час, години, відпрацьовані понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочними і оплачується у подвійному розмірі (ст. 106 КЗпП).

Також підлягають подвійній оплаті робота у святкові дні.

Святкові та неробочими, відповідно до ч. 1 ст. 73 КЗпП України, є:

1 січня – Новий рік,
7 січня – Різдво Христове,
8 березня – Міжнародний жіночий день,
1 і 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих,
9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),
28 червня – День Конституції України,
24 серпня – День незалежності України,
14 жовтня – День захисника України.
один день (неділя) – Пасха (Великдень)
один день (неділя) – Трійця.

Порядок оплати праці у ці дні передбачено статтею 107 КЗпП України. Відповідно до ч. 1 ст. 107 КЗпП України робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;
2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
3) працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Разом з тим, відповідно до вимог п. 11 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 квітня 2006 р. № 138, у разі підсумованого обліку робочого часу, робота у святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищуюсь цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

У випадку, коли в обліковому періоді при підсумованому обліку робочого часу надурочні години відсутні, оплата праці у святковий день проводиться в порядку в подвійному розмір(ст.107 КЗпП України).

Джерело: lviv.dsp.gov.ua

Переглядів: 6 | Додав: admingp | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz