КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Первинна профспілкова організація комунального закладу
"Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж" 
Меню сайту

Корисні посилання

Профспілка працівників освіти і науки України

Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України

КВНЗ КОР "Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж"


Форма входу


Пошук

---

Вітаю Вас, Гість · RSS 22.01.2018, 14:43

Головна » 2017 » Листопад » 20 » Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати чітко зазначати, які саме сiмейнi обставини виникли?
09:05
Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати чітко зазначати, які саме сiмейнi обставини виникли?

Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати чітко зазначати, які саме сiмейнi обставини виникли?У статті 25 Закону «Про відпустки» 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР перелічено обставини, за яких працівнику обов’язково на його бажання надається відпустка без збереження зарплати.

За статтею 26 Закону за сімейних обставин та з інших причин працiвниковi також може надаватися відпустка без збереження зарплати на термін, обумовлений угодою мiж працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більш як на 15 календарних днів на рік.

Для одержання такої відпустки працівник у заяві на ім’я роботодавця про надання відпустки має зазначити сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу у вiдпустцi. Перелік цих причин законодавством не встановлено, оскільки їх важливість залежить вiд конкретних обставин, що можуть скластися в життi того чи іншого працівника. А отже, рішення надавати чи не надавати працiвниковi з тієї чи іншої причини таку відпустку належить до компетенції роботодавця.

Джерело: редакція журналу «Довідник кадровика»

Переглядів: 9 | Додав: admingp | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz